ISLAMISCHES BESTATTUNGSINSTITUT
Bestattungen und Überführungen in alle islamischen Länder
Erledigung aller Formalitäten


CENAZE NAKİL ve DEFİN SERVİSİ
 
  
  BREMEN - HAMBURG - NIEDERSACHSEN - NORDRHEIN WESTFALEN  

ÖLÜM ŞEKİLLERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Nakil yada defin işlemlerinin bir an önce gerçekleştirimesi için  ölüm şeklinin büyük etkisi vardır. Ölüm insanı nerede ve ne şekilde yakalar bilinmez. Bu noktada elimizden de bir şey gelmez. Ama ölümden sonra yapacağımız bilinçli hareketler Defin ve Nakil işlemlerimiz için çok önemli olduğunu bilmeliyiz.
1. Hastahanede ölüm:
Hastahanelerde vuku bulan ölümler sonrasında Doktordan alınacak olan ölüm raporu ile işlemler sorunsuz halledilir. Bu tür hadiselerde genelde sorun yaşanmamaktadır. İşlemler hızlı bir şekilde bitirilir.
Fakat beklenilmeyen ani ölümler sonrasında cesede savcılık el koyup otopsi isteyebilir. Otopsi yapılırsa Cenaze otopsiden çıkmadan ve Polisten izin raporu gelmeden işlemlere başlanılamaz.
   
2. Evlerde ölüm:
 
2.1. Evlerde ki vefat halinde hemen Doktor aranmalıdır.
2.2. Doktorla beraber bizleri arayınız.
2.3. Polisklik bir hadise yoksa Doktora o anda ölüm raporu yazdırılmalıdır. Şayet rapor orada yazdırılmazsa defin yada nakil işlemleri uzayabilir.
2.4. Rapora mutlaka ölüm sebebi yazdırılmalı. Aksi taktirde defnedileceği yada gönderildiği Ülke Savcılığı yeniden otopsi isteyebilir.
   
3. Dışarıda ki ölümler:
Bu tür Ölümler Sokakta, Camide, Otelde, Okulda vs. gibi yerlerde gerçekleşen Ölüm hadiseleridir.
3.1. Hemen Ambülansı ve Polisi arayın
3.2. Polise bizim numaralarımzı verin yada direk bizi siz arayın
Bü tür yerlerde gerçekleşen Vefat hadiselerinde mutlaka Polise haber verin. Bu  Cenazeleri Ambulanslar almazlar. Polis direk Morga gönderir. Bunun için de Cenaze Firmasını çağırırlar. Bu Firmalar genelde İslami olmayan firmalardır. Bundan dolayıdır ki Polise bizi aratmalarını sağlayınız. Yada hemen siz bizi arayınız. Bizi aradığınızı da Polise bildiriniz. Otopsi yapılıp Ölüm raporunu aldıktan sonra hızlı bir şekilde Defin ve Nakil işlemlerine başlıyoruz.
   
4. Kaza Ölümleri:
Kaza anında Vefat edenler Hastahaneye değil Morga kaldırılırlar. Bunuda Yabancı Firmalara yaptırırlar. Cenaze ile başından itibaren ilgilenmemiz için hemen bizi arayın.
   
5. İntiharlar:
Bu tür ölümlere Savcılık müdahale eder. Hemen Polisi arayın ve Polis gelmeden el sürmeyin. Aynı zamanda bizi arayın.
   
6. Şüpheli ölümler:
Hemen Polisi arayın.Ceset üzerinde Savcılık araştırma yapar ve netice alındıktan sonra Rapor ile birlikte cesedi serbest bırakırlar. Bu tür vakalarda Polis işlemleri zaman alabilir.
   
7. Ölü Doğan çocuklar:
Hemen bizi arayın. Doktor raporu ile isteğe göre naklı yada defni yapılır.

Ölüm şekli nasıl olursa olsun hemen bizi arayınız. Bütün işlemlerin takibinde ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesinde yardımcı olalım.

 

2006-2023 © Akabe-Sevgi Islamische Bestattungen